Justyna Kamińska

Personal Statement

Praca z dzieciakami to coś, co kocham i nie wyobrażam sobie bym mogła robić cokolwiek innego w życiu 🙂

Staram się pamiętać, że dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami i wykorzystuję to podczas zajęć. Szukam rozwiązań prostych i skutecznych. Bardzo cenię sobie również współpracę z rodzicami.

Podążam za dziećmi, jednocześnie stawiając granice i budując świat zasad i reguł dzięki którym, łatwiej im funkcjonować i odnaleźć się w codzienności. Prowadzę warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci. Odkrywamy razem świat barw, faktur, kształtów, konsystencji.

Sztuka rozwija, poszerza horyzonty, pozwala realizować się …a przecież, każdy z nas jest artystą 🙂

Wymyślam materiały, tworzę pomoce podążając za możliwościami rozwoju moich podopiecznych. Dążę do uwalniania naturalnych zdolności dzieci, by z radością i zainteresowaniem czerpały satysfakcję z procesu tworzenia. Stwarzam możliwości by doświadczały sukcesów, podejmowały się wyzwań oraz usamodzielniały. Bywa, że czasem wychodzę poza schematy, by lepiej zobrazować i wyjaśnić im różne rzeczy. Zależy mi na tym, aby były pewne siebie, wierzyły w swoje możliwości, poznawały nowe formy wyrazu i działań twórczych.

Prywatnie fotografuje ulotne chwile, spaceruję, często wyjeżdżam na „ptasie wypady”, gdyż ornitologia jest moją pasją od lat. Uczestniczę w obrączkowaniu ptaków oraz dzięki odczytom obrączek śledzę losy ich migracji.

    Recognition Award