Warsztaty z chemikiem

W marcu Motylkową Akademię odwiedził Pan Magik, który poprowadził z przedszkolakami warsztaty magiczno – chemiczne. Warsztaty były bardzo interesujące i wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Magik pokazał między innymi jak za pomocą suchego lodu i wrzątku stworzyć dym pokrywający całą podłogę. Dym ten zakrył również nogi siedzących dzieci co wywołało wiele radości. Następnie za pomocą suchego lodu, wrzątku oraz specjalnego płynu udało się stworzyć mnóstwo piany, którą dzieci mogły dotknąć i wysmarować nią innych. Śmiechom i piskom nie było końca. Motylki zobaczyły także jak zrobić sztuczny śnieg a przez magiczne okulary zobaczyły piękną, kolorową tęczę. Na koniec dostały w prezencie magiczne, świecące, kolorowe bransoletki. Przedszkolaki były zachwycone warsztatami i długo jeszcze opowiadały i wspominały sztuczki Pana Magika – Chemika.