Wycieczka Wymysły

W poniedziałek 29 lutego przedszkolaki z Motylkowej Akademii wybrały się na wycieczkę do Wymysłów na warsztaty wielkanocne, podczas których mogły przygotować wspaniałe świąteczne ozdoby. Na początku wysłuchały interesującej opowieści związanej ze zwyczajami wielkanocnymi a także poznały ciekawą legendę dotyczącą kraszanek. Następnie każde dziecko miało okazję zrobić samodzielnie piękną, kolorową palemkę. Wspólnymi siłami wszyscy zrobili także ogromną palmę, którą przywieźli do przedszkola. Kiedy palmy były już gotowe nadszedł czas na pisanki i kraszanki. Pisanki malowane były woskiem i zanurzane w wybranym kolorze barwnika a kraszanki ozdabiane pięknymi kwiatami. Po krótkiej chwili relaksu i zabawy dzieci poznały historię Judasza, dawnych zwyczajów świątecznych oraz zwyczaju, w jaki chłopcy podrywali dziewczyny w lany poniedziałek. Po wysłuchaniu wszystkich opowieści nadszedł czas na przygotowanie i dekorację mazurków. Motylki były bardzo szczęśliwe gdyż same mogły zrobić tak wiele pięknych ozdób. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechem na twarzy.