Pani z fundacji Vis Maior

Dnia 17.02 Motylkową Akademię odwiedził specjalny gość. Była to niewidoma Pani z fundacji Vis Maior, ze swoim psem przewodnikiem. Motylki z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchały o tym, jak wygląda życie i funkcjonowanie osób niewidomych. Dowiedziały się, że pies przewodnik pomaga ludziom niewidomym w poruszaniu się, dlatego nie można go głaskać i zaczepiać. Pani Asia przeczytała dzieciom fragment bajki w języku Braille’a. A następnie motylki mogły zobaczyć jak wygląda taka książka i że zdecydowanie się różni od książek, które mają w przedszkolu. Dzieci zadawały wiele pytań Pani Asi, były ciekawe jak radzi sobie z podstawowymi czynnościami. Niewątpliwie było to bardzo interesujące spotkanie. Motylki zrozumiały, że ludzie niewidomi mogą żyć tak samo jak osoby, które widzą.