Wizyta Mikołaja

4 grudnia wszystkie Dzieci z Motylkowej Akademii z wielką chęcią witały nowy dzień. Na zajęciach skrupulatnie wykonywały polecenia swoich Cioć, grzecznie się bawiły i zjadały wszystko co było na obiad. Dobrze wiedziały ze po południu czeka ich wizyta niezwykłego gościa. Zanim sanie Mikołaja zajechały pod Motylkową Akademię wszyscy mieli okazje spotkać jego pomocników, którzy obdarowują prezentami dzieci w innych zakątkach świata. I tak na przykład dowiedzieliśmy się, że w Hiszpanii prezenty przynoszą Trzej Królowie. Zanim pojawił się nasz wyczekiwany gość braliśmy udział w śmiesznych konkursach, śpiewaliśmy i tańczyliśmy a nawet byliśmy świadkami prawdziwej walki na samurajskie miecze. Nagle nie wiadomo skąd zadzwoniły dzwoneczki i w oknie ukazała się wszystkim znana postać. Mikołaj zwinnym krokiem wskoczył do nas przez okno, a razem z nim pełne worki prezentów. Każdy mógł usiąść Mikołajowi na kolanach i chwilę z nim porozmawiać. Później było już tylko słychać odpakowywanie paczek i szczęśliwie okrzyki obdarowanych dzieci. Mikołaju czekamy na Ciebie za rok!!!