Origami

Origami.jpg

Origami to technika składania papieru pochodząca z Dalekiego Wschodu. Jest to wykonywanie przeróżnych kształtów, np. zwierząt, roślin, ludzi, budynków itp., z użyciem figur geometrycznych. Składa się formy płaskie i przestrzenne, dostosowane do umiejętności dzieci. Origami działa bardzo wszechstronnie na rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integruje pracę obu półkul mózgowych. Wrażenia są odbierane za pomocą kilku zmysłów równocześnie (dotyk, wzrok, słuch), które muszą ze sobą współpracować. Składanie papieru doskonale ćwiczy małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Konstruowania papierowych form nie należy traktować jedynie jako aktywności czysto plastycznej czy technicznej. Procesowi tworzenia towarzyszą ćwiczenia językowe, matematyczne, porównywanie, przekształcanie, opisywanie. Dziecko uczy się cierpliwości, dokładności, rozumienia poleceń i wyjaśniania, z czym ma problem.

Zapraszam wszystkie dzieci w poniedziałki od godziny 15:00.

Pozdrawiam Sylwia Skorupa

POWIADOM mnie o rekrutacji